fbpx

Запрашан кои сектори ќе добијат повеќе пари со буџетот за 2021 година, министерот за финансии, Фатмир Бесими, во своето вечерашно гостување во емисијата „Економски магазин“ на Алсат, вели:

„Можам да ги дефинирам вака, според политиките: економски развојните политики, реформските политики и политиките за одржливост и стабилност на економскиот раст“, рече Бесими, додавајќи дека меѓу споменатите е и секторот правда, како дел од реформските политики.

 

Shpërndaj me

Loading...