Тимот на Бруклин Нетс е жариште на „Ковид-19“ во НБА лигата, бидејќи 7 играчи на овој тим се позитивни на коронавирус. Последен  кошаркар кој потврди дека е позитивен е Таурин Принц. Поради ова тој нема нема да игра  до крајот на сезоната, која ќе продолжи на 30 јули.

Има многу играчи на Бруклин, кои бидејќи се  позитивни на вирусот одбија да одат во Орландо. Меѓу нив Деандре Џордан и Спенсер Динвиди, кои потврдија дека нема да играат со Бруклин Нетс во продолжувањето на шампионатот. Затоа, клубот интервенираше на трансфер пазарите за да донесе ново засилување.

 

Shpërndaj me

Loading...