Медиумите од Шпанија пренесуваат оти Барселона денеска  ќе соопшти дека Ернесто Валверде повеќе нема да биде  тренер на првиот тим.

Столчето на стратегот силно се тресеше по срамниот пораз од Ливерпул на Енфилд и шокантната елиминација од Лигата на шампионите.

Shpërndaj me

Loading...