Шпанецот Давид Писонеро е новиот тренер на европскиот ракометен првак, Вардар. Доаѓа од шпанскиот клуб „Ваљадолид“, чиј дрес и самиот го носел во 90-тите и раните 2000-ти години.

Се очекува притисокот врз него да е голем бидејќи доаѓа во тим со два европски шампионски трофеја.

„Знам дека ова е највисокото можно ниво, знам дека ќе биде тешко, но тоа е. Јас ќе одам и ќе се обидам да го одржам гладот за успеси на таа екипа, желбата да победуваат. Да се обидам ја добијам довербата на таа екипа. Секако дека ќе биде тешко, но тоа е единствениот начин да се напредува“, вели Писонеро.

Shpërndaj me

Loading...