fbpx

ВАР технологијата нема да се користи во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа следната сезона, соопштија од УЕФА.

Според нив, таквата одлука е донесена поради неизвесности поврзана со моменталната состојба, но видео-технологијата ќе се користи на крајот на тековната сезона, како и во натпреварите од нокаут фазата на ова натпреварување следната сезона.

МИА

 

Shpërndaj me

Loading...