Напаѓачот на Фенербахче, Ведат Муриќи ќе го носи дресот на Вест Бромвич Албион, кој го води Хрватот Славен Билиќ. Се очекува косовската ѕвезда да ја прифати понудата на англискиот тим. Овој клуб се натпреварува во „Чемпионшип“, но се очекува да се пласира во Премиер лигата на Англија, следната сезона.

Shpërndaj me

Loading...