Голманот Хадис Велии останува уште една сезона во тимот на Ренова. Минатата година тој имаше 23 настапи на голот, што ги убеди челниците на Ренова да го продолжат договорот со 30-годишниот голман. Ренова успеа да го продолжи договорот со поголемиот дел од тимот, освен со Флоријан Кадриу и Бојан Миовски.

 

Shpërndaj me

Loading...