Долгогодишниот менаџер на фудбалскиот клуб – Арсенал, Арсен Венгер, изјавил дека сон на секој фудбалски експерт е клупата на големиот ривал, Манчестер Јунајтед.

Венгер, пред минатогодишното заминување, го предводеше Арсенал цели 22 години, но не крие дека има голема почит кон Јунајтед.

Французинот, чија кариера ја одбележаа прекрасни дуели со легендарниот менаџер на Јунајтед, Алекс Фергусон, смета дека на сегашниот им на „црвените ѓаволи“ му се потребни четири засилувања.

„Иако им недостасуваат четворица играчи, Јунајтед има тим да предизвика секого. Не се толку далеку од најдобрите“, изјавил легендарниот Венгер.

Shpërndaj me

Loading...