Италијанскиот фудбалер за врска, Марко Верати, го продолжи договорот со Пари Сен Жермен до 2024 година, потврди францускиот шампион.

Ова е еден од клучните играчи на „светците“ кој одлучи да потпише нова соработка, три години подолга од претходната.

 

Shpërndaj me

Loading...