fbpx

Во Античкиот театар во Охрид, со концерт посветен на нашата оперска примадона Ана Липша Тофовиќ, вечерва ќе биде отворено јубилејното 60. издание на „Охридско лето“. Концертот насловен „Вокални бисери – по стапките на Ана Липша“, на верната фестивалска публика ќе и понуди познати светски арии во изведба на солистите Марија Јелиќ (сопран), Дарио ди Виетри (тенор), Иван Томашев (бас) и Аманда Стојовиќ (мецосопран) во пијано придружба на Миливое Велиќ.

 

Shpërndaj me

Loading...