Авион ловец Ф-16 на американското воено воздухопловство се урна врз магацин во кругот на воената база Марч во Калифорнија. Во несреќата нема загинати, а петмина вработени во магацинот се полесно повредени.

Поголема трагедија е избегната бидејќи авионот не бил под полна воена опорема. Како што пренесуваат странските агенции, пилотот успеал да се катапултира пред авионот да удри во зградата.

Shpërndaj me

Loading...