Сите очекуваа центар-шут, но голманот мајсторски ја пласираше топката директно во голот. Драмата се случи во самата завршница на мечот меѓу турските екипи Пашани и Сомуш Фалтичени, при водство на домашните од 2:1. Во 94-тата минута, во моментите кога се очекуваше последниот свиреж од судијата, беше досуден слободен удар. Одговорноста да шутира ја презеде голманот и приреди вистинско шоу за трибините. Со погодокот гостинската екипа го изедначи резултатот на 2:2 со што избегна елиминација од колото.

Shpërndaj me

Loading...