fbpx

Тешка сообраќајна несреќа претпладнево се случи на магистралниот пат Прилеп – Кавадарци, кај превојот Плетвар. На коловозот се превртени камион и комбе. Сѐ уште нема информации за евентуални жртви или повредени, ниту детали како се случила сообраќајната незгода.

Shpërndaj me

Loading...