fbpx

Југоисточниот дел на Австралија го погоди ладен бран, со температури што во планинските подрачја се спуштија до третиот степен под нулата. Откако силните ветрови и студеното време погоди три југоисточни држави, падна и снег.

На социјалните мрежи се објавени снимки од кенгури што скокаат на снегот.

 

 

 

 

Shpërndaj me

Loading...