fbpx

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на именувањата на новите директори на различни институции. Од оваа партија велат дека СДСМ продолжува да се однесува како опозиција, неодговорно и непрофесионално. Од ВМРО обвинуваат дека за новите именувани директори не се почитувал Законот за именувања и разрешувања.

Shpërndaj me

Loading...