fbpx

Во евро-интеграциските процеси ВМРО-ДПМНЕ е на страната на Македонија и ги поддржува членството во Европската Унија и НАТО, одговори лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Според него и покрај капитулацијата преку договорот со Грција, државата не напредувала кон Европа и побара оставки од функционерите кои во власта управуваат со европските интеграции.

Shpërndaj me

Loading...