fbpx

На објавата на Регулаторната комисија за енергетика дека цената на струјата ќе се зголемува реагираа од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата сметаат дека СДСМ ги изманипулирал граѓаните со ова зголемување кое се најавуваше и пред изборите. Според нив парите од покачената струја ќе влезат во ЕЛЕМ и МЕПСО .

„Ваквото покачување е резултат на ЕЛЕМ и МЕПСО. Што од друга страна е показател на нестручниот и недомаќински начин на управување со овие државни претпријатија“, рече Стевче Антовски.

 

Shpërndaj me

Loading...