Синоќа околу 22 часот, две непознати лица извршиле вооружен грабеж на бензинската пумпа на „Макпетрол“, лоцирана кај поранешниот скопски саем. Разбојниците на вработените им се заканиле со пиштол и го одзеле дневниот промет, по што побегнале со автомобил. Возилото подоцна е пронајдено во близина на клучката кај Бит Пазар.

 

Shpërndaj me

Loading...