Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално со засилен ветер и појава на град. Утринската температура ќе биде од 4 до 12, а дневната од 14 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде 10, а дневната ќе достигне до 20 степени.

Shpërndaj me

Loading...