fbpx

Во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 1 до 9 степени.

Shpërndaj me

Loading...