Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Температурата ќе се движи од 5 до 19 степени. Во Скопје слично време, со температура од 9 до 23 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...