Во нашата земја денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на истокот. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

 

Shpërndaj me

Loading...