Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 33 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...