Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 12 до 38 степени. Во Скопје слично време со температура од 19 до 36 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...