Во земјава денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 6 до 17 степени. Во Скопје ќе има слично време, со температура од 12 до 23 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...