fbpx

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Температурата ќе се движи од -2 до 14 степени. Во Скопје слично време со температура од -3 до 11 степени.

Shpërndaj me

Loading...