fbpx

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. По одделни котлини ќе биде магливо и студено. Кон крајот на денот во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови, ќе има локални врнежи од дожд. Температурите ќе се движат од -6 до 12 степени. Во Скопје слично време, со температура од -3 до 6 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...