fbpx

По котлините и речните долини во поголем дел од денот ќе биде магливо со незначителна облачност. Во останатите делови, особено на планините ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.
Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а во местата со магла од 0 до 3 степени.

Shpërndaj me

Loading...