Во Македонија денеска ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер (над 60 км/час), особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.

Максималната температура во Скопје ќе достигне до 15 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...