fbpx

Во Македонија денеска претпладне и околу пладне ќе биде променливо облачно со локален дожд и грмежи. Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрво во северните, а во текот на денот и во останатите делови, особено вдолж Повардарието, што ќе услови осетно намалување на дневната температура, особено на северот. Ветерот краткотрајно ќе достигнува брзина и над 90 км/час.

Температурата ќе биде во границите од 20 до 29 степени. Во Скопје слично време со температура до 26 степени.

 

Shpërndaj me

Loading...