Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб западен, а во источните делови умерен северозападен ветер. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

Дневните температури ќе се движат од 14 до 26 степени.

Shpërndaj me

Loading...