fbpx

Претпладне умерено облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Воздушниот притисок е особено висок и денес ќе има тенденција на натамошен пораст. Максималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6 степени.

Shpërndaj me

Loading...