fbpx

Консултациите за формирање на Владата на Србија почнаа денеска со состанок на српскиот претседател Александар Вучиќ со претставници на изборната листа „Албанска демократска алтернатива – Обединета долина“, предводени од Шаип Камбери.

Во наредните денови, Вучиќ ќе се сретне и со претставници на другите партии и листи кои обезбедија мандати на изборите – на СВМ, СПС, СПАС, Партијата за правда и помирување и СНС.

 

Shpërndaj me

Loading...