fbpx

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека во минатиот петок во разговорот со американскиот претседател Доналд Трамп тој „се однесувал одговорно и учтиво“ и дека разговорот бил „одличен“. Секогаш би го повторил тоа, затоа што моја обврска е да направам се што можам за мојата земја, за Србија. И, се обидов да направам се што можев да биде во интерес не само на Србија, туку и на сите други во регионот, рече Вучиќ во интервју за сараевскиот „Дневни аваз“. Тој рече дека „не му паднало на памет дека поради столот на кој седел во Овалната соба во Белата куќа, да ја напушти средбата со Трамп“.

 

Shpërndaj me

Loading...