После 18 месеци поминати на клупата на тимот од Сан Сиро, Џенаро Гатузо денеска потврди дека повеќе нема да биде предводник на фудбалскиот клуб Милан.

„Се одрекувам од двегодишниот договор со Милан. Мојата приказна со овој клуб никогаш не била поврзана со пари и нема да биде случај ни во иднина“, порача Гатузо, кој најголемиот дел од својата играчка кариера го помина токму во црвено-црниот дрес на Милан.

Shpërndaj me

Loading...