fbpx

Меѓувладината конференција со ЕУ ќе се случи откако претходно ќе се постигне согласност околу рамката за преговори, рече во одговор на новинарско прашање новиот евроамбасадор во земјава, Дејвид Гир.

Тој изразува оптимизам дека под водство на германското претседателство, Конференцијата би можело да се очекува дека ќе се случи до крајот на годинава.

„Германското претседателство со ЕУ се надеваат дека Конференцијата ќе ја има пред крајот на годинава“, рече Гир.

 

Shpërndaj me

Loading...