fbpx

Рускиот носач на авиони се запали за време на поправка на пристаништето во Мурманск при што се повредени три лица.

Според првичните податоци, огнот ја зафатил првата единица за напојување, а најверојатно избувнал поради непочитување на правилата за безбедност, пренесе агенцијата „Тасс“.


Носачот „Адмирал Кузњецов“ е на ремонт од лани, а моментално е единствен активен руски носач на авиони.

Shpërndaj me

Loading...