Двајцата албански претседатели, Хашим Тачи и Илир Мета, заедно ја прославија Новата Година.

Токму косовскиот претседател Хашим Тачи, покрај фотографијата, напиша на Фејсбук “Честитки за Косово! Честитки за Албанија! Честитки за сите албанци!”

Shpërndaj me

Loading...