fbpx

Две лица се приведени поради напад врз тројца државјани на Косово што денеска се случил во градскиот парк во Скопје. Како што дознава Алсат, во инцидентот, што се случил попладнево околу 15:10 часот, нападнати се Е.К., Љ.К и М.Б, сите државјани на Косово, а приведени се осомничените Љ.С и М.Д од Скопје.

 

Shpërndaj me

Loading...