Дресот со број – 9, што досега го носеше екс-капитенот на Интер, Мауро Икарди ќе го носи најскапото засилување во историјата на Интер – Ромелу Лукаку.

Неговиот досегашен клуб, Манчестер Јунајтед, го напушти за договор вреден 65 милиони евра, без дополнителни бонуси! Лукаку изрази задоволство што ќе работи под водство на тренерот Антонио Конте и го прогласи за најдобар тренер на планетата.

Со ваквиот потег станува јасно дека Икарди повеќе нема да биде дел од тимот на „нероазурите“.

Shpërndaj me

Loading...