fbpx

Државна делегација на САД предводена од Специјалниот советник на американскиот претседател за Србија и Косово, амбасадорот Ричард Гренел и извршниот директор на Меѓународната финансиска корпорација за развој на САД (ДФЦ), Адам Бoлер, денеска во Белград ќе се сретнат со претседателот Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ.

Од кабинетот на српскиот претседател соопштија дека по средбата претставници на двете делегации ќе потпишат Заедничка изјава.

 

Shpërndaj me

Loading...