fbpx

Процесите за формирање на Законот за Јавното обвинителство беа несериозни и ние како партија малку сме резервирани за него, вели во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат Абдуш Демири од движењето БЕСА.

„Вие знаете дека досега за Законот за Јавно обвинителство имаше три верзии кои се формулираа се одново, а тоа покажува за несериозноста на самиот процес и во оваа насока малку сме резервирани“, рече Демири.

 

Shpërndaj me

Loading...