fbpx

Антивладините протести продолжуваат со блокада на клучни крстосници и булевари во Софија.

Демонстрантите настојуваат за оставка на Владата на премиерот Бојко Борисов, на јавниот обвинител Иван Гешев и одржување на фер парламентарни избори. Тие остануваат цврсти во нивните барања и велат дека нема да се откажат додека не бидат исполнети.

 

Shpërndaj me

Loading...