Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, бензините поевтинија за два, а дизелот за три денари по литар.

Shpërndaj me

Loading...