Дефанзивецот на Реал Мадрид, Ферлан Менди постигна гол против Гранада во 36-та недела од шпанското првенство, со што Французинот стана 21-от стрелец за „Кралевите“ сезонава. Ова е нов рекорд во 21 век, бидејќи ниту еден друг тим на листата на голови нема толку многу играчи во една сезона. Шпанските медиуми пренесуваат дека овој рекорд се должи на заминувањето на Кристијано Роналдо.

Shpërndaj me

Loading...