Италијанецот Џани де Бјази постигна договор со Фудбалската федерација на Азербејџан за водење на репрезентацијата на оваа земја. Извршниот комитет на Фудбалската федерација на Азербејџан денес ја потврди одлуката и Де Бијас, дека ќе ја предводи националната фудбалска репрезентација на оваа земја. Де Бијас во минатото ја водеше репрезентацијата на Албанија, испраќајќи го на Европското првенство 2016 година во Франција. Азербејџан беше во група со Косово во Лигата на нации. Првиот натпревар во Азербејџан, каде заврши со голови нерешено, додека на стадионот „Фадил Вокри“, репрезентацијата на Косово забележа победа со резултат 4: 0.

Shpërndaj me

Loading...