Аргентинскиот напаѓач, Пауло Дибала е сѐ поблизу до трансфер во Пари Сен Жермен, пренесува Газета дело Спорт.

На Дибала во финишот на преодниот рок во Англија му пропадна трансферот во Манчестер Јунајтед или Тотенхем, па сега Паризаните се први фаворити за потписот на фудбалерот чие заминување од Торино е веќе извесно.

Shpërndaj me

Loading...