fbpx

Британските лабуристи не се задоволни со новиот договор за Брегзит што денеска го постигнаа премиерот Џонсон и челниците на ЕУ. Како што рече првиот опозиционер, тој бил „дури и полош“ од оној што го постигна поранешната премиерка Тереза Меј.

„Не сме задоволни со овој договор и ќе гласаме против него“, порача во Брисел Џереми Корбин, лидер на Лабуристичката партија, најголема опозициска партија во Велика Британија, пренесува Ројтерс.

Shpërndaj me

Loading...