НБА лигата е во пауза додека според американските медиуми, Леброн Џејмс за секој неодигран натпревар губи по 366 илјада долари или околу 7 милиони долари до крајот на регуларната сезона. Оваа сума не се очекува да биде голем проблем за еден од најплатените во НБА Лигата. Само во периодот 2003-2019 од договорите со Кливленд, Мајами и ЛА Лејкерс, Џејмс добил 245 милиони долари. Во меѓувреме, управата на оваа лига бара начин како да ги плаќа кошаркарите во текот на овој период кога немаат тренинзи и официјални натпревари.

Shpërndaj me

Loading...