fbpx

Најмалку 25 лица се повредени во денешната експлозија во зграда во германскиот град Бланкенбург, јавија германските медиуми.

Локалната полиција на Твитер потврди дека до експлозијата дошло утрово, во 08.55 часот. Во тек е евакуација од зградата.

На местото на несреќата присутни се бројни полициски тимови, возила на Брза помош и спасувачки тимови.

 

Shpërndaj me

Loading...